NIEDZIELA Zesłania Ducha ŚwiĘtego R A I

28  maja 2023 r.

1.      W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny. Przypominam, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcam tych, którzy w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2.      Msze Św. dzisiaj o godz. 900, 1100 i po południu o godz. 1600 nabożeństwo majowe. i Msza Św. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu. O 1500 adorację poprowadzi grupa modlitwy św. O. Pio. Prośmy o owocne przeżycie jutrzejszego odpustu parafialnego.

3.      Jutro przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 900, suma odpustowa o godz. 1200 i po południu o godz. 1700  Bardzo proszę o włączenie się w przygotowania oprawy liturgicznej odpustu: służby liturgicznej – ministrantów, scholi, strażaków, noszących obrazy i feretrony, dzieci sypiących kwiatki (dziewczynki z kl. IV) podczas procesji, chłopcy biorą różaniec. Nie zapomnijmy o najważniejszym: stanie łaski uświęcającej.

4.      Jutro proszę o poprowadzenie przed sumą różańca KŻR Św. Katarzyny – zelatorki Janiny Sulowskiej z Chrzanowa IV, i w niedzielę za tydzień KŻR Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej - zelatorki Bernardy Tyra z Chrzanowa Pierwszego.

5.      W czwartek 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się w za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

6.      W czwartek 1 czerwca pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Od 1630 – wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I czwartku miesiąca (spowiedź). W tym tygodniu przypada I piątek (spowiedź od godz. 1630). Odwiedziny chorych: k. południa. I sobota miesiąca – nabożeństwo o godz. 1900.

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w niedzielne popołudnia.

7.      We wtorek o godz. 1700 – próba dzieci klasy IV i udział w Mszy Św. i majówce. po nabożeństwie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania również z udziałem w liturgii. Trwają zapisy kl. IV z rodzicami do Dębowca – 12 czerwca (150 zł.) i na pielgrzymkę dziękczynną do Częstochowy w dniu 20 czerwca klas VII i VIII (160 zł.)

8.      Za tydzień I niedziela miesiąca. Do południa po Mszach Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu poświęcenie pól. Gromadzimy się na wspólną modlitwę. O godz. 1400 przy I stacji Chrzanów Drugi, 1420 stacja II Chrzanów _Trzeci, 1440 stacja IV Chrzanów Czwarty - Zadworze i 1500 stacja IV – Chrzanów Pierwszy. O godz. 1600 nabożeństwo czerwcowe w kościele i Msza Św. o urodzaje.

9.      Msze Św. w dni powszednie od wtorku rano o godz. 700 i po południu o godz. 1800. W środę zakończenie nabożeństw majowych. Intencje mszalne (wg rozpiski).

10. Bóg zapłać” wiernym z Chrzanowa Drugiego za sprzątanie kościoła, jego obejścia brzózki i ofiarę na fundusz kwiatowo – dekoracyjny. Grupę proszę jeszcze na wtorek na godz. 730. W sobotę na godz. 800 prosimy rodziców klasy VII kandydatów do bierzmowania o prace porządkowe w kościele. Ojców z klasy VII i VIII proszę o wykoszenie terenów zielonych, uporządkowanie parkingów (w sobotę).

11. Bóg zapłać za ofiary na kościół.

Konto parafii: 26 9410 1010 2002 2000 0329 0001  BS w Chrzanowie

Konto „Budowa Kościoła”: 69 9410 1010 2002 2000 0329 0003  BS w Chrzanowie.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: „Promyczek dobra”, „Mały Gość Niedzielny”, W „Gościu Niedzielnym” polecam:

·        Wołyń nadal dzieli;

·        Matki Polki – co daje macierzyństwo;

·        W rocznicę śmierci bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego;

13. W „TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        w środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

·        w piątek 2 czerwca wspomnienie bł. męczenników Sadoka i Towarzyszy;

·        w sobota, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.

·        w sobotę przypada też 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie;

·        w przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

14. 17 czerwca  sobotę w Krakowie – Łagiewnikach odbędzie się XXI Ogólnopolskie Czuwanie Grup Modlitwy Ojca Pio. Od tego roku uległ zmianie czas rozpoczęcia czuwania, czyli będzie od godziny 1400 do 2400. Zapisy u P. Barbary Jaworskiej.